Аудитори виявили в аеропорту «Жуляни» 119 мільйонів збитків

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження щодо можливих зловживань і розтрати коштів в діях службових осіб Київської міської ради, постійної комісії з питань власності КМР, Головного управління комунальної власності м. Києва, КП Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) і ТОВ «Мастер-авіа».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янськогос суду від 21 червня.

Провадження зареєстрували в березні 2018 року на основі звіту Державної аудиторської служби від 22.12.2017 за результатами ревізії КП «Міжнaродний аеропорт «Київ» (Жуляни)» у період з 1 січня 2014 по 30 вересня 2017 року.

У 2010 року майно аеропорту передано в оренду на 49 років ТОВ «Мастер-Авіа». Компанія була створена за два дні до оголошення конкурсу на право оренди.

У висновку аудиторів йдеться, що посадовці Київради і КП МА «Київ» (Жуляни) безпідставно визначили орендну плату за користування майном в розмірі 6% як для цілісного майнового комплексу. Але, як зазначають аудитори, майно не відповідає ознакам цілісного майнового комплексу і до нього мали застосоуватися вищі орендні ставки. Іншими учасниками конкурсу пропонувалася орендна ставка у розмірі 15% від вартості майна, визначеної звітом про незалежну експертну оцінку, але з формальних причин їх пропозиції були відхилені. Сума недоотриманих прибутків від оренди оцінюється у 22,5 млн грн.

Крім того, у 2011-2017 комунальне підприємство виплатило 41,3 млн грн. зарплати працівникам, які фактично виконували роботу для компанії «Мастер-авіа».

Також КП «МА» Київ» уклали з «Мастер-Авіа» договір про реструктуризацію боргу, в результаті якого втрачено активи комунального підприємства на 13,5 млн грн.
За оцінками аудиторів, комунальне підприємство недоотримало 41,6 млн грн. від договору з «Мастер-Авіа» щодо заправки літаків. Так, КП дістаєтсья тільки 0,5 % суми доходу від надання послуг заправки за кожний календарний місяць. Ще «Мастер-авіа» ймовірно отримує всі надходження від послуг зі зберігання пального на складі аеропорту.

Встановлено, що одні й ті ж особи у деякі проміжки часу перебували на керівних посадах як у ТОВ «Мастер-авіа», так і в КП. Зокрема, голова ради директорів ТОВ «Мастер-авіа» з 2009 по 2011 рік був гедиректором КП, гендиректор «Мастер-авіа» у 2009 році тимчасово виконував обов’язки керівника КП.

У червні 2018-го на підставі ухвали суду проведено обшуки в офісах  КП МА «Київ» (Жуляни) і компанії «Мастер-авіа». За клопотанням детектива суд арештував речі, вилучені в кабінеті гендиректора «Мастер-авіа», з метою збереження речових доказів. У списку є три ноутбуки, мобільний телефон, планшет, флеш-накопичувач і договір з додатками.

Бенефіціарами «Мастер-Авіа» є Василь Хмельницький і Денис Костржевський. За інформацією ЗМІ, раніше разом із Хмельницьким компанією деякий час володів екс-нардеп Юрій Іванющенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *