Через проблеми з законом компанію екс-начальника автодору переписали на бідних

ПАТ «Уманьавтодор» переоформили на фіктивних власників і вивели з підприємства 117 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на матеріали суду.

У вересні 2011 року Служба автомобільних доріг у Київській області провела тендер на будівництво автодороги від вулиці Генерала Наумова (м.Київ) до житлового масиву Романівка (м.Ірпінь)» на суму 117,8 млн грн. Переможцем торгів стало  ПАТ «Уманьавтодор». Дорога була повністю профінансована та побудована.

У 2012 році, після здачі вказаної дороги в експлуатацію та її офіційного відкриття, посадові особи служби автодоріг і «Уманьавтодору», за версією слідства, вступили в злочинну змову з метою розкрадання бюджетних коштів та повідомили, що у процесі будівництва виникли додаткові обсяги робіт, які технічно та економічно пов’язані з основним договором і тому доцільно щоб будівництво автодороги продовжувало ПАТ «Уманьавтодор». Додаткові роботи оцінили у 65,7 млн грн.

Після тендеру у 2012-2018 рр, на посаду директора та головного бухгалтера «Уманьавтодору», за даними слідства, призначалися «підставні» особи з неблагонадійних сімей, які ніякого відношення до діяльності підприємства не мали, а тільки надали свої паспортні дані та поставили підписи в установчих документах за грошову винагороду.

Справжнім контролем компанії слідчі вважають Бахтіяра Сапаєва, який у 2010 році очолював Державну компанію «Автомобільні дороги України», а в 2005-2010 – Службу автодоріг у Черкаській області.

У 2017 році Сапаєв продав 88% акцій «Уманьавтодору» ТОВ «Центр Архітектури», засновники якого на допиті пояснили, що зареєстрували на себе це підприємство у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, за грошову винагороду і жодних операцій від імені компанії не здійснювали, договорів не укладали.

У реєстрі засновниками ТОВ «Центр Архітектури» значаться Євген Нікітін і Геннадій Земєлєв. Останній у 2017 році подавав резюме на вакансію охоронця із зарплатою у 6000 грн. Останні два роки чоловік працював охоронцем, а раніше кінологом у Краматорську.

З жовтня 2016 по липень 2017 року з рахунків ПАТ «Уманьавтодор» на рахунки ТОВ «БІПЛЮС» перераховуються грошові кошти у розмірі 68,95 млн грн за придбання цінних паперів, на рахунки ТОВ «МК-Бізнес» – 38 млн грн за прості іменні акції,  ТОВ «Вістейт» – 10 млн грн за акції прості іменні. Всього на 117 млн грн, які далі перераховувались підприємствам з ознаками фіктивності, які подавали податкову звітність з однієї ір-адреси. До вказаної групи підприємств входить ТОВ «Баллон Груп», засновник якого з 2012 року перебуває на обліку бездомних громадян КМДА.

20 листопада 2017 року суд ухвалив стягнути з «Уманьавтодору» 188,7 млн грн на користь Служби автодоріг у Запорізькій області. Це невикористаний аванс за будівництво мосту через річку Дніпро. Відомо, що Служба автодоріг заявляла більші вимоги – на 471 млн грн., включивши також інфляційні втрати, відсотки і пеню, але суд їх не задовольнив.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *