ДФС з порушенням підслідності розслідувала справу Одеського аеропорту, суд не змусив САП закривати справу

Суд залишив без задоволення скаргу адвоката в інтересах ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» на постанову про відмову в закритті кримінального провадження.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 6 березня. Рішення ухвалила суддя Вікторія Жовноватюк.

У провадженні слідчого управління ДФС в Одеській області перебувало кримінальне провадження від 20.03.2014 за ч.5 ст.191, ч.1 ст.364-1, ч.2 ст.364 КК  щодо заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт Одеса» при створенні ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса», внаслідок чого було завдано збитків територіальній громаді міста Одеса. 2 жовтня 2018 слідчий ДФС закрив справу.

Водночас НАБУ під процесуальним керівництвом САП від 24.06.2016 розслідуються факти зловживання службовим становищем посадовцями Одеської міської ради, КП «Міжнародний аеропорт Одеса» та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» при створенні ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28 ч.2 ст.364 КК.

Адвокат ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» подав прокурору антикорупційної прокуратури клопотання про закриття справи, оскільки є рішення слідчого ДФС про закриття справи щодо того самого діяння (ст.284 КПК).

Прокурор САП відмовив, оскільки закриття справи з таких підстав можливе при дотриманні підслідності.

Суд погодився з прокурором, оскільки станом на жовтень 2018 року досудове розслідування злочинів за ч.5 ст.191, ч.1 ст.364-1, ч.2 ст.364 ККУ не віднесено до підслідності слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства. А доводи адвоката, що станом на початок здійснення ДФС досудового розслідування у березні 2014 року НАБУ як органу не існувало, слідчий суддя до уваги не бере, оскільки п.9-1 ч.1 ст.284 КПК передбачає дотримання вимог щодо підслідності не стільки на сам початок, а на безпосередньо стадію досудового розслідування кримінального провадження за вищевикладених обставин.

Також  суддя Жовноватюк критично поставилась до доводів представника ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» щодо обов’язкового врахування ухвали слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси від 29.10.2018 щодо оскарження постанови слідчого ДФС.

Ухвала слідчого судді в кримінальному процесі не має преюдиційного значення, тим більше ухвала, яка постановлена в іншому кримінальному провадженні.

Як зауважує суддя, з самого тексту ухвали не зрозуміло, які підстави були у КП «Міжнародний аеропорт Одеса» для звернення зі скаргою на постанову про закриття справи, у відношенні якого це «позитивне» рішення і було прийнято. Окрім як з метою подальшого посилання на це рішення в даному процесі в Солом’янському районному суді м. Києва.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *