До 5 і 7 років в’язниці засудили “валютчиків”, які заволоділи 80 тис. євро

Дарницький суд Києва засудив двох чоловіків до 7 і 5 років позбавлення волі і стягнув 2,7 млн грн матеріальної шкоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 квітня.

У серпні 2017 року обвинувачені розмістили в інтернет на сайті finance.ua оголошення про купівлю та продаж іноземної валюти по курсу, що значно відрізнявся від офіційного. До них зателефонував потерпілий для обміну 80 тис. євро для купівлі квартири  за інвестиційним договором. Чоловік забрав гроші з банківської комірки і приїхав до місця, яке зловмисник обладнали під пункт обміну валюти. Там він передав гроші особі, яка порахувала їх на машинці і зникла.

Через два тижні у серпні 2017 за оголошенням про обмін 80 тис. євро звернулась ще одна жінка. Для підстраховки вона прибула на місце зі знайомим працівником поліції. Вона передала обвинуваченому частину коштів в сумі 10 тис. доларів і той почав нервувати, не зміг скористатися апаратом для підрахунку грошей і рахував їх вручну, а потім йому хтось подзвонив і він склав гроші в рюкзак та вийшов з приміщення через задні двері. Потерпіла зі своїм знайомим також намагались вийти з приміщення, але вхідні двері були заблоковані. Через деякий час їх звільнили працівники поліції, які затримали обвинувачених. З рюкзака в присутності понятих були вилучені 10 тис. доларів. Коли один із обвинувачених виконував роль касира, інший стояв біля торгівельного центру та спостерігав за навколишньою обстановкою. Чоловікам висунули обвинувачення у шахрайстві.

Обвинувачений, який виконував роль касира, з листопада 2015 перебуває на обліку в лікаря нарколога з діагнозом: розлади психіки і поведінки внаслідок вживання наркотичних та інших психоактивних речовин. Але, згідно з висновком експерта, у період інкримінованих йому дій міг усвідомлювати їх та керувати ними.

Колегія суддів не погодилась, що 22 серпня 2017 мала місце провокація злочину, або контроль за виконанням злочину, оскільки з показань потерпілої та свідка встановлено, що у працівників поліції не було точної інформації про вчинення злочину, а співробітник поліції супроводив потерпілу до обмінного пункту з метою профілактики та попередження можливого вчинення злочину, та у поліції, як і у потерпілої, не було чіткого уявлення, що має відбутися злочин.

Суд призначив «касиру» 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна і стягнув з нього на користь потерпілого 2,7 млн грн, що є еквівалентом 80 тис. євро. Іншого обвинуваченого засудили до 5 років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *