Два місяці тому НАБУ відкрило справу щодо квартири Лещенка

22 лютого 2018 року до ЄРДР внесено відомості за фактом набуття народним депутатом України Сергієм Лещенком активів, законність яких не підтверджено доказами. Справу розслідує Національне антикорупційне бюро.

Про це свідчить ухвала Солом’янського суду Києва від 6 квітня, повідомляє «Судовий репортер».

Кримінальне провадження №42018000000000412  відкрито за ч.3 ст. 368-2 – незаконне збагачення.

За матеріалами справи, Лещенко набув у власність 7, 55 млн грн, за які 31 серпня 2016 року купив квартиру.

Йдеться про помешкання площею 192 кв.м. у новобудові в центрі Києва по вул. Івана Франка,11.

Детективи НАБУ хочуть встановити розмір заощаджень Лещенка для їх подальшого співставлення з його доходами для перевірки можливості здійснити покупку квартири.

Суд дав доступ детективам до декларацій Лещенка за 2015-2016 рр. і пов’язаних документів у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Днями невідомі встановили пам’ятну дошку на будинку, де у своїй новій квартирі проживає Сергій Лещенко.

Як відомо, до 2014 року Лещенко був журналістом і заступником головного редактора інтернет-видання «Українська правда», займався журналістськими розслідуваннями.

Як стверджує сам Лещенко, квартиру він купував на спільні з дружиною-діджеєм Анастасією Топольською заощадження. У 2015 він декларував 102 тис доларів і 50,7 тис євро заощаджень.

Але більшу частину 3,77 і 2 млн грн йому позичили власниця «Української правди» Олена Притула і однокласник Владислав Єндржієвський.

Вперше про «квартирну справу» Лещенка стало відомо 4 квітня, коли у Верховній Раді звітував керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Пане Сергій, я був проти, щоб якась аналітична довідка замінила провадження по вашій квартирі за 350 тисяч доларів… Але я вам інформую, що так – з запізненням, але краще пізно, ніж ніколи, – це провадження зареєстровано, і я чекаю від органів слідства, чим воно закінчиться», – сказав Холодницький, звертаючись до Лещенка.

За словами керівника САП, аналіз доходів і видатків Лещенка свідчить, що він не міг дозволити собі придбати таку квартиру.

Раніше НАЗК скерувало до суду адмінпротокол щодо нібито отримання Лещенком незаконної знижки при купівлі квартири. Однак суд цю справу закрив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *