ГПУ почала перевіряти дзвінки журналістів, з якими Ситник обговорював матір дітей Кулика

Суд дав доступ слідчому ГПУ до відомостей щодо вхідних та вихідних з’єднань з абонентського номера, яким користувався журналіст, який ходив на зустріч з Артемом Ситником.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 27 серпня.

Доступ надано до інформації за період з 19.07.2016 по 16.11.2017 включно, у тому числі щодо дати, часу, тривалості кожного з’єднання, номерів, з якими вони відбувались, відправлених та отриманих текстові та інших повідомлень, місця знаходження абонента.

Нагадаємо,  13 листопада 2017-го видання «Обозреватель» оприлюднило запис закритої зустрічі керівника НАБУ Артема Ситника з деякими журналістами влітку 2017 року.

На зустрічі йшлося про справу колишнього військового прокурора АТО Костянтина Кулика, звинуваченого у незаконному збагаченні.

Зокрема, Ситник цитував розмову матері дітей Кулика:  «Я не знаю, как за ними, но меня достали, честно, Оксана. Телефоны постоянно все прослушиваются, ездят за мной. Что они хотят во мне увидеть? Я не знаю, что. Что они там ищут, эти дебилы, на этом? Уже просто достали, честно. Эти допросы! Вот сейчас, с минуты на минуту, может быть обыск». – «Так а ты тут причем?!» – «Ну, они с меня миллионершу сделали. Теперь ищут, где я взяла свои миллионы”. «Ты им скажи, что заработала другим путем. Скажи, что этот путь не запрещен». – «Они не верят. А если мне подарили, я должна была заплатить налог с подарка». – «Натурой?!» – «Налог с подарка. За это тоже платится. Если даже насосала, все равно плати налог. Поэтому, как оно для нас всех закончится, очень сложно угадать».

16.11.2017 до ЄРДР внесено дані за фактами можливого розголошення директором НАБУ відомостей, що становлять державну таємницю, проведення службовими особами НАБУ та САП та слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій стосовно Ірини Німець, що призвело до порушення недоторканості приватного життя, таємниці її листування та телефонних розмов, а також розголошення даних досудового розслідування, що ганьблять честь і гідність останньої.

Костянтину Кулику інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн.

ЗМІ повідомляли, що на матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

У 2016 році Печерський суд визнав, що в Кулика і Німець не було сімейних відносин і спільного майна. Після цього 26 вересня 2017 Ірина Німець народила Кулику ще одну дитину – дочку Ніну. В суді Німець доводила, що Німець вважає, що факт народження дітей не дає підстав вважати, що вони з Куликом мали сім’ю і, окрім дітей, в них немає більше нічого спільного.

Раніше Ірина Німець працювала офіціанткою в «Чайна Таун», а сьогодні їй належить ательє ByNemez на Печерську. У 2015 році вона купила квартиру за 2,7 млн грн в Печерському районі Києва і джип Land Cruiser 200 вартістю близько 1,2 млн грн. Також, за даними з публікацій у ЗМІ, Німець відома як власниця квартири на 52 кв.м. на вул. Саперно-Слобідській в Києві, тераси і двох машиномісць в ЖК «Дипломат-Хол», де мають квартири Кулик і його мати.

Сам Кулик у 2014 році, у розпал АТО, отримав у подарунок квартиру на 249 кв.м. в елітному комплексі «Дипломат-Хол» начебто від своєї матері. Попереднім власником цієї квартири був Гіві Макшеєв. У ЗМІ Макшеєва згадували як помічника екс-директора «Укрзалізниці» Остапюка. До призначення прокурором АТО Кулик працював у транспортній прокуратурі.

Також фірма «БЦ «Аюдар» матері Кулика у 2014 році брала участь у тендері на постачання залізниці анатрацитового вугілля, що добувається на окупованих територіях Донбасу, на суму понад 100 млн грн. Також пов’язана з матір’ю Кулика фірма вигравала тендер залізниці на поставку протигазів.

Справа Кулика розглядається у Голосіївському суді Києва. Наразі тут триває дослідження доказів.

Як відомо, після передачі справи Кулика до суду, у квітні 2017-го, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *