Компанія Онищенка буде доводити в суді, що переплатила 154 млн грн податків

ТОВ «Надра Геоцентр» хоче через суд зобов’язати Державну фіскальну службу визнати переплату 153,7 млн грн податку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Окружного адмінсуду Києва.

Компанія вимагає визнати протиправною бездіяльність ДФС щодо невизнання факту надмірно сплачених податкових зобов’язань і хоче, щоб суд зобов’язав ДФС визнати переплату.

Йдеться про  податкові зобов’язання з плати за користування надрами за договором про спільну діяльність №265-12 від 19.11.2007 щодо видобутку природного газу з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м., – розмірів 152,16 млн грн, а також видобутку конденсату з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м., – у розмірі 1,54 млн грн.

30 липня суд провів підготовче засідання, в ході якого представник ДФС позов заперечила, зазначивши, що «Надра Геоцентр» не надало жодних доказів, які б підтверджували факт перерахування податкових зобов’язань.

Перше засідання із розгляду справи по суті відбудеться 20 серпня об 11:00 год. у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зала судового засідання №7.

Справу розглядає суддя Володимир Донець.

Нагадаємо, що екс-керівника ДФС Романа Насірова і начальника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям Олександра Онищенка ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр» розстрочок податкового боргу та зобов’язань  на 2 млрд грн.

За даними проекту «Марлін», регіональні інспекції Державної фіскальної служби намагаються через суди стягнути 467,5 млн грн рентних боргів фірми «Надра Геоцентр» з державного ПАТ «Укргазвидобування», з яким підприємства Онищенка мали договори про спільну діяльність.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування справи нардепа Олександра Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування» (так звана «газова справа»).

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

У рамках досудового розслідування восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди про визнання винуватості. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти стосовно них скеровані до суду. Сім підозрюваних, у тому числі й організатор корупційної схеми, позбавлений імунітету народний депутат, перебувають у розшуку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *