НАБУ ще півтора роки тому перевіряло статки родини начальника з ГПУ Гуцуляка за мотивами незаконного збагачення

Керівник Департаменту з розслідування особливо важливих справ ГПУ Володимир Гуцуляк повідомив, що нічого не знає про три кримінальні провадження НАБУ і САП, в яких він нібито фігурує.

«Я знаю про одне. Воно зареєстроване за моєю ініціативою після виходу сюжету з приводу моєї дружини. Воно було зареєстроване за підслідністю і скероване в НАБУ. Там проводились слідчі дії, і я давав свідчення», – сказав він «Українській правді».

Це той унікальний випадок, коли журналіст може допомогти начальнику із ГПУ і поінформувати ще про одну кримінальну справу, де проглядається його ім’я.

Це кримінальне провадження №42016000000001154 від 27.04.2016 року за ч. 3 ст. 368 – одержання хабара в особливо великому розмірі і ч.2 ст. 368-2 КК – незаконне збагачення.

25 листопада 2016 року до Солом’янського суду надійшло клопотання детектива НАБУ про доступ до документів головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо земельної ділянки 3222484400:09:004:5553.

Обґрунтування клопотання в ухвалі суду не наводиться. На його розгляд детектив із невідомих причин не з’явився. Суд вирішив, що неявка без поважних причин свідчить про фактичне не підтримання поданого клопотання та недоведення обставин викладених у клопотанні. Відтак у задоволенні клопотання було відмовлено.

Після цього жодних нових ухвал по цій справі у судовому реєстрі не з’являлося.

Ділянка, якою цікавилось НАБУ, належала Галині Єдинак – це сестра керівника Департаменту ГПУ Володимира Гуцуляка. Ділянка розташована у селі Дмитрівка Київської області.

Галина Єдинак відома як невролог Центральної міської клінічної лікарні м.Івано-Франківськ. Землю вона придбала у серпні 2015 року.
У грудні 2017 року право власності на ділянку Єдинак переоформив на себе деякий Микола Тарасенко.

Відомо, що сам Гуцуляк і його дружина також володіли двома ділянками в Дмитрівці по сусідству із Галиною Єдинак. У 2017 році вони також продали їх. Покупцями стали вже згаданий Микола Тарасенко і Дмитро Скудар.

Нагадаємо, що у серпні 2016 року Департамент з розслідування особливо важливих справ ГПУ виявив стаціонарний пост спостереження за їх співробітниками. Підлеглі Гуцуляка викрили конспіративну квартиру НАБУ і затримали двох працівників бюро. Заступник керівника Департаменту Дмитро Сус приходив до НАБУ з обшуком у цій справі. У вересні 2016 трьох співробітників Департаменту, серед яких Сус, було відсторонено. У жовтні НАБУ зареєструвало нове кримінальне провадження №52016000000000394 за фактом зловживання працівниками ГПУ службовим становищем. У рамках цього провадження в кімнаті гуртожитку, де проживав Сус, провели обшук і вилучили мобільний телефон і документи на авто.

Підозру Дмитру Сусу повідомили тільки 25 липня 2017 року в аеропорту «Бориспіль», коли він, за його словами, прямував на відпочинок до Туреччини. За наявними даними, він залишається єдиним підозрюваним у цій справі, йому інкримінують заволодіння речами і майном, вилученими при обшуку в гральному закладі.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

У вересні 2017 у програмі «Схеми» вийшов сюжет про те, як Гуцуляк і його сім’я користуються квартирою і будинком, що належать їх знайомій. Також журналісти виявили, що Гуцуляк їздив на машині, власником якої був тесть колишнього голови правління компанії «Нафтогазвидобування» Олега Семінського. Справу про викрадення Семінського розслідував заступник Гуцуляка Дмитро Сус. Семінський начебто три роки провів у полоні і був відпущений викрадачами у травні 2015 року.

У березні 2018 стало відомо, що в кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратуру була встановлена «прослушка». Юрій Луценко підтвердив, що слідчі дії спільно вели ГПУ і НАБУ. За даними джерела УП, процесуальним керівником у справі був саме Володимир Гуцуляк.

Назар Холодницький просив змінити підслідність справи, в якій щодо нього велись негласні слідчі дії. Він сказав, що може бути необ’єктивне ставлення, оскільки керівник департаменту є фактичним фігурантом у трьох провадженнях САП і НАБУ.

Пізніше Гуцуляк повідомив, що справу Холодницького передали Генеральній інспекції ГПУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *