НАБУ вручило Мартиненку обвинувальний акт

Національне антикорупційне бюро вручило екс-нардепу Миколі Мартиненку обвинувальний акт.

Про це написав у Facebook його адвокат Ігор Черезов, повідомляє «Судовий репортер».

Адвокат заявив, що обвинувальний акт їм вручили зі скандалом.
«Ми прийшли для отримання обвинувального акта. Мартиненку М.В. детективи запропонували підписати купу паперів, нічим не передбачену. Зрозуміло, що Мартиненко М. В. та два його адвоката вирішили не брати участь у незрозумілих діях НАБУ і САП.

Ми просили вручити нам обвинувальний акт, для вручення якого нас і викликали, нам відмовили. Коли ми спробували вийти з будівлі, були затримані озброєною охороною без пояснення причин. Після півтори години читання вголос детективами Кримінального процесуального кодексу, вони зрозуміли, що несуть єресь і вручили нам обвинувальний акт», – написав він.

Черезов опублікував відео суперечки зі співробітником НАБУ, який вимагає, щоб Мартиненко розписався, що йому дали достатньо часу на ознайомлення зі справою. Адвокати переконують, що це не передбачено КПК.
Черезов: Мартыненко 4 января вам подписал заявление, что он не желает знакомиться. А вы говорите: «Подпишите, что Вы ознакомились»…
Працівник НАБУ: Що достатньо часу для ознайомлення.
Черезов: Он отказался от своего права.
Мартиненко: Я сказав, що я не знайомився. Я готовий був отримувати обвинувальний акт 4 січня.
Працівник НАБУ: Ви написали, що будуть адвокати ознайомлюватися.
Черезов: Ну адвокаты вам подписали?!
Мартиненко: Адвокати вам все підписали.
Працівник НАБУ: Можете не в протоколі, можете окремо…
Мартиненко: Не буду! Жодного такого підпису в житті я не ставлю.
Працівник НАБУ: Що Вашого права на ознайомлення порушено не було і все!
Мартиненко: Я це вже написав не один раз. Я до вас прийшов за обвинувальним актом! Де обвинувальний акт? Наверху не дали! Тут стоїмо. 5 хвилин вже пройшло. Скільки ми тут стояти будемо?
***
17 травня прес-служба Мартиненка поширила заяву, що екс-нардеп готовий звертатись до суду, щоб змусити НАБУ передати його справу до суду.

Нагадаємо, що колишній народний депутат є підозрюваним у справі про заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом».

У випадку ДП «СхідГЗК» йдеться про розтрату $17,28 млн на закупівлях уранового концентрату, а щодо «Енергоатому» – 6,4 млн євро за контрактами з чеською компанією SKODA JS на постачання обладнання для атомних станцій.

На початку 2016-го Мартиненко добровільно склав мандат народного депутата. Це сталося після того, як в Україні стало відомо, що щвейцарська прокуратура розслідує справу проти Мартиненка щодо можливого отримання 30 млн франків хабара від чеської компанії SKODA JS за перемоги на тендерах.

Як відомо, раніше Мартиненко був головою комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу. У парламенті він входив до фракції «Народного фронту».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *