НАБУ завело справу на Вілкула: в його екс-тещі знайшовся будинок в Козині

Національне антикорупційне бюро розслідує справу про можливе недостовірне декларування в діях нардепа від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 11 червня.

Кримінальне провадження №52018000000000046 зареєстроване ще 19.01.2018.

За даними НАБУ, народний депутат Вілкул протягом 2015-2016 років користувався будинком та земельними ділянками в смт Козин Київської області, однак не відобразив їх у деклараціях.

Йдеться про будинок на 378,7 кв.м. та дві земельні ділянки площею 0,34 га та 0,15 га, зареєстровані на колишню тещу парламентарія – Марію Кондратюк.

Ця нерухомість у грудні 2006 року після придбання була передана в іпотеку «Альфа-Банку» на суму 900 тис. доларів.

Відомо, що Марія Кондратюк зареєстрована не в Козині і отримує доходи від ТОВ «Метінвест Холдинг» і є засновником ТОВ «Редакція газети «Пульс: Новини, факти, коментарі» (Кривий Ріг).

Сам же Вілкул за 2015-2016 роки декларував власне нерухоме майно у Дніпрі та Кривому Розі. В Києві він вказував лише строкове користування номером на 25,8 кв.м. в готелі «Національний». За версією детективів, Вілкул міг проживати у будинку в Козині і не декларував його.

Суд дав доступ детективам НАБУ до документів «Альфа-Банку»: іпотечного договору щодо будинку екс-тещі Вілкула з додатками, доповненнями, додатковими договорами та іншими документами.

Як повідомлялось у ЗМІ, 25 травня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності низки народних депутатів. Серед них і Олександр Вілкул.

У поданні йшлося про можливі земельні зловживання Вілкула на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації. А саме, що у 2011-2012 роках він видав розпорядження про зміну цільового призначення 21 га земельних ділянок начебто із земель запасу сільгосппризначення (пасовища), а насправді із земель колективної власності пайовиків двох сільськогосподарських підприємств Нікопольського району, а також про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності ТОВ «АРТ ЛЕНД», із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості.

Олександр Вілкул востаннє зазначав дочку і дружину в декларації за 2015 рік. У наступні роки він не вказував жодного члена сім’ї. За 2017 рік він повідомив, що почав орендувати квартиру в Києві на 69,5 кв.м., власницею якого є його колишня теща Марія Кондратюк.

Батько нардепа Юрій Вілкул є мером Кривого Рогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *