Прокурор відмовився обвинувачувати екс-чиновника, пійманого на хабарі, а іншого покарали штрафом

Суд виніс рішення у справі за обвинуваченням у хабарництві екс-голови і керуючого справами Малинської районної адміністрації міста Одеси.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду.

28 лютого суд закрив справу стосовно Вадима Павленка – колишнього керуючого справами районної адміністрації.

Він звинувачувався за ч. 3 ст. 368 КК, що за попередньою змовою групою осіб, у вересні 2015  в ресторані «Апшерон» попросив представника ТОВ «Капітан лімітед» надати неправомірну вигоду в сумі 3000 доларів за організацію підписання уповноваженою особою схеми розміщення майданчика для автопарковки, а також засвідчення гербовою печаткою адміністрації факту погодження цієї схеми. Через тиждень відбулася передача коштів, після чого Павленка затримали і в його машині вилучили предмет неправомірної вигоди, тобто гроші. Затримання проводили працівники військової прокуратури Південного регіону та МВС.

Малиновський суд Одеси розглядав справу три роки, з листопада 2015.

В судовому засіданні прокурор О.Курсов відмовився від підтримання державного обвинувачення щодо Павленка. Причини такого рішення не вказані. Відповідна постанова погоджена першим заступником військового прокурора Південного регіону України І. Сиводєдом.

Того ж дня, 28 лютого, суд затвердив угоду про визнання винуватості щодо Миколи Балана. Це екс-голова Малиновської районної адміністрації. Чоловіка оштрафували на 17 тис. грн.

Раніше в підозрі йшлося, що підписати схему парковки мав саме Балан і гроші передавали йому та Павленку. Однак у вироку уже не згадується, що Балан на момент скоєння злочину був службовою особою. Його дії перекваліфіковано з ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) на ч.2 ст.369-2 КК – одержання неправомірної вигоди для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. На кого саме мав впливати тодішній голова адміністрації, який і мав підписати схему парковок, у вироку не зазначається.

Обидва рішення щодо Балана і Павленка ухвалила суддя Малиновського суду Одеси Ірина Морозова.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *