Спіробітницю Мінекономрозвитку підозрюють у шахрайстві на $65 тис. за допомогу в отриманні свідоцтва нотаріуса

Шевченківський суд Києва застосував запобіжний захід у вигляді застави до головного спеціаліста в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

За матеріалами справи, в липні 2018 вона взяла у громадянина 65 тис. доларів, пообіцявши допомогти його дружині скласти іспит та отримати свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Далі чиновниця повідомила, що гроші вона передала особі, яка має повноваження на прийняття рішення щодо видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, про що є відповідні розписки.

Її дії кваліфіковано за ч.4 ст.190 КК у заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою, вчинене в особливо великих розмірах (шахрайство).

Під час обрання запобіжного підозрювана і її захисник запевняли, що гроші взяті в борг, що є цивільно- правовими відносинами і не було умислу на неповернення власнику коштів, тому такі дії не утворюють складу злочину.

Відповідно до погосподарських книг, підозрювана зареєстрована в селі Ачхой-Мартан Чеченської Республіки Російської Федерації та є опікуном малолітньої племінниці. Жінка реєстрації не спростовувала, але вказувала, що вона є тимчасовою. Водночас суд вважає, що не виключено, що вона має паспорт громадянки РФ.

Також жінка підтвердила, що є  державним службовцем та обіймає посаду головного спеціаліста в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, є суб’єктом електронного декларування. При цьому не подала декларацій про зміну майнового стану протягом 10 днів після отримання 65 тис. доларів. Цю обставину суд розцінив як таку, що спростовує версію про отримання коштів у борг.

Також, як стало відомо слідчому судді, підозрювана 08.02.2019 начебто висловлювала на адресу потерпілого погрози розправою у зв’язку з його зверненням до правоохоронних органів.

Суд визнав запобіжний захід у вигляді застави в сумі 576 тис. грн, а також поклав на підозрювану процесуальні обов’язки.

Передача коштів підтверджується розписками. Суд призначив експертизу, щоб з’ясувати, чи це підписи підозрюваної.

У справі вже заявлено цивільний позов про відшкодування матеріальної і моральної шкоди на суму 2 млн грн.

Іншою ухвалою суд арештував частки в компаніях, які належать підрзрюваній. Це ТОВ «Київоблнерудпром», ТОВ «РГК» (код за ЄДРПОУ 37066355), ТОВ «Рокитнянський Гранкар’єр» і ТОВ «Прайд Століття». Водночас у декларації посадовця Мінекономрозвитку ці підприємства не вказані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *