Справу Онищенка передали в Солом’янський суд

Апеляційний суд за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передав справу за звинуваченням нардепа Олександра Онищенка і колишнього ревізора ПрАТ «ПЛАСТ» Олени Павленко до Солом’янського суду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 28 травня.

Прокурор зазначив, що місце вчинення найбільш тяжкого кримінального правопорушення, інкримінованого обвинуваченим, невстановлене. Тому територіальна підсудність справи визначається за місцем закінчення досудового розслідування. НАБУ розташоване в Солом’янському районі Києва. Крім того, в Солом’янському суді вже розглядається справа щодо 8 фігурантів «газової справи», серед яких Валерій Постний, якому відводять роль співорганізатора. На неодноразові клопотання про передачу справи до іншого суду Апеляційним судом було відмовлено із посиланням на закінчення досудового розслідування в Солом’янському районному суді м. Києва, з мотивів, в тому числі, на не встановлення місця вчинення найтяжчого злочину.

Суд з доводами погодився і змінив підсудність справи. Як відомо раніше, обвинувальний акт за звинуваченням Онищенка і Павленко надійшов до Печерського суду і перебував на стадії підготовчого засідання. Захисник клопотав про скасування розшуку Онищенка. 23 травня суд зобов’язав прокурора надати засвідчену копію рішення суду Іспанії від 16.11.2017 щодо запобіжного заходу Онищенку в рамках справи про екстрадицію. У зв’язку з цим Печерський суд оголошував перерву до 31 травня. Але після того, як 28 травня змінили підсудність справи, розгляд не поновився.

Водночас відомо, що з вересня всі справи НАБУ, в яких не постановлено вироків, будуть передані до Вищого антикорупційного суду.

Нардепа Онищенка судитимуть заочно, оскільки він ухиляється від суду і слідства за кордоном.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *