Справу проти оцінювача, який помилився на 56 мільйонів, закрили за строком давності

Суд закрив у зв’язку з закінченням строків давності справу проти оцінювача, який дав об’єкту ціну на 56 млн грн вищу за ринкову.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Святошинського суду від 23 серпня.

У грудні 2012 року співробітник ТОВ «Агенство Експертної оцінки» оцінював майновий комплекс площею 3469,30 м2 у м. Київ по вул. Нова, 1. Він визначив його вартість у 64,7 млн грн.

Звіт про оцінку вплинув на розмір кредиту та рішення Національним банком України про видачу ПАТ «КБ Даніель» кредиту рефінансування у сумі 80 млн грн.

У 2015 році судово-будівельна експертиза встановила, що справжня вартість майна складала 8,6 млн грн. Згідно з висновком експерта, звіт про оцінку не відповідає вимогам нормативноправових актів з оцінки майна, є неякісним і не може бути використаний.

Оцінювача звинуватили у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Збитки держави оцінюються у 56 млн грн.

Обвинувачений заявив клопотання про закриття кримінальної справи у зв’язку з закінченням строків давності. Вказаний злочин є злочином середньої тяжкості, за який максимальним покаранням є позбавлення волі до 5 років. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 5 років.

Цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі Національного банку про стягнення із обвинуваченого 56 млн грн суд залишив без розгляду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *