Суд арештував нерухомість і яхту фігуранта «вишок Бойка»

Печерський суд Києва за клопотанням Генпрокуратури наклав арешт на майно латвійського мільйонера Василя Мельника.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду від 7 серпня.

У списку – 7 земельних ділянок в Латвії загальною площею понад 100 га зі спорудами, квадроцикл, гідроцикл, яхта, автомобіль. Також арештовані корпоративні права Мельника у 10 латвійських компаніях: Finansu investiciju kompanija FIC (100%), Eiro Steel (100%), Graphical Paper (50% ), Eiroholdings Invest (100%), EIROHOLDINGS (100%), Servi Ko (0,051%), Remars-Riga (55,15%), DEUL (2,55% ), Chrisal Baltia (1% ), SIA «Eiroholdings» (50% ).

В ухвалі сказано, що арешт накладено у справі про заволодіння коштами «Нафтогаз України» в сумі 1,7 млрд грн.

Мельнику повідомлено про підозру у заволодінні чужим майно шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому злочинною організацією; легалізації вказаних грошових коштів; у складанні і видачі завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесенні в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, вчиненні іншого підроблення офіційних документів у складі злочинної організації.

Василь Мельник відомий як глава правління  компанії RIGAS KUGU BUVETAVA. Раніше він дав показання у справі про так звані «вишки Бойка». Зокрема, розповів про рух через офшорні компанії частини коштів, витрачених на закупівлю, а саме $135 млн.

У червні цього року суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і колишнім провідним інженером відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз» Анастасією Цибульською. Її засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

19 січня 2018-го Печерський суд низкою ухвал арештував рахунки офшорних компаній, на які, зі слів Мельника, надходили кошти від закупівлі «вишок Бойка».

У слідства є дані про бенефіціарів цих компаній, але в рішенні суду їх імена приховано.

Але, наприклад, SILVER STAR INTERNATIONAL L.L.C. згадується в іншому рішенні суду 2015 року стосовно обшуку сейфу Наталії Кацуби 1957 р.н.

Наталія Кацуба – мати Сергія Кацуби, колишнього народного депутата від Партії регіонів, який обіймав керівні посади у НАК «Нафтогаз України» у 2010-2012 рр., а також був членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу».

Інший син Наталії Кацуби Олександр також був замголови правління НАК «Нафтогаз України» і членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу». У зв’язку з кримінальною справою за різними епізодами щодо зловживань у НАК «Нафтогаз Україна» Олександр Кацуба заплатив 100 млн відшкодування до державного бюджету, навесні 2017 р. уклав з прокурором угоду про визнання винуватості і вийшов на свободу.

Батько братів Кацуб Володимир Кацуба нині є народним депутатом від партії «Відродження». З Наталією Кацубою він офіційно розлучений.

У справі фігурує також нардеп Євген Бакулін, який у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є  єдиним акціонером ДАТ  «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». Верховна Рада дала згоду на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні 2018-го Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

Після окупації Криму, 14 грудня 2015, Росія вивезла вищезгадані бурові установки у свої територіальні води «у зв’язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів ГУП «РК «Чорноморнафтогаз». Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *