Суд почав долучати письмові докази у справі Гречківського

Шевченківський суд Києва почав долучати письмові доказів у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського.

Про це повідомляє «Судовий репортер».
5 березня засідання почалось із запізненням більш ніж на годину, оскільки судді були зайняті в інших справах, і тривало близько години. 
Так, суд долучив витяг з кримінального провадження, постанову генпрокурора про визначення підслідності, постанову про створення слідчої групи, заяву потерпілого Анджея Климчука, копію його адвокатського посвідчення, копію довіреності на ім’я Климчука, видану директором фірми «Богадар», судові рішення та ін.
Всього прокурор підготував 7 томів доказів. Наразі досліджено менше одного тому. 
Захист і обвинувачений висловили низку зауважень з приводу доказів. Так, Гречківський звернув увагу, що печатка на копії довіреності розміщена збоку, а не, як прийнято, зверху на підписі, а текст доручення надрукований поверх печатки. На документі відсутні підписи чи якісь інші відмітки.

Крім того, сам прокурор сказав, що директор компанії «Богадар» на стадії досудового розслідування повідомила, що довіреність на ім’я Климчука не видавала.

Суддя Оксана Хардіна зазначила, що захист може клопотати про призначення експертизи копії довіреності.
Крім того, захист стверджував, що деякі заявлені прокурором матеріали їм не відкривались. Але прокурор пообіцяв принести в суд документи, які це спростовують. 
Також 5 березня обвинувачений Гречківський озвучив клопотання про визнання доказів недопустимими.

«Працівниками Генеральної прокуратури грубо порушено принципи підслідності», – зачитав він.

На думку Гречківського, цю справу мала розслідувати Національна поліція, а не ГПУ. Суд долучив клопотання, але дасть оцінку належності і допустимості доказів у нарадчій кімнаті.

Адвокат Олександр Мірошник повідомив, що колишній слідчий ГПУ Дмитро Сус буде заявлений стороною захисту в якості свідка.

Сус в інтерв’ю розповідав, що ставилось завдання відкрити кримінальне провадження проти члена ВРП Гречківського і операцію вдалося реалізувати тільки з шостого разу і при цьому були допущені помилки, які вказують на спланований характер справи. Замовником він назвав колишнього тестя нардепа Сергія Рибалки – бізнесмена Геннадія Буткевича.

Як відомо, члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського і арбітражного керуючого Олега Шкляра обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння коштами в особливо великих розмірах, а саме $500 тис.

За ці гроші Гречківський нібито мав забезпечити рішення у господарських судах на користь ТОВ «Богадар». Ця фірма запатентувала спосіб виготовлення квасу і квасного сусла. У 2016 році інша фірма-виробник оскаржувала дійсність цих патентів.

За матеріалами справи, 21 вересня 2016 року адвокат Климчук, який діяв від імені компанії «Богадар», під контролем правоохоронців передав Шкляру частину грошей і той був затриманий.

У суді захист Гречківського і Шкляра відстоює версію, що Климчук діяв не як адвокат, а як провокатор.

Читайте також 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *