Суд відвів прокурора і починає розгляд по суті справи Мартиненка

Шевченківський суд закінчив підготовче засідання у справі Мартиненка і призначив обвинувальний акт до розгляду.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Розгляд обвинувального акту призначено на 5 жовтня о 9.00.

Також у підготовчому засіданні суд задовольнив відвід прокурора Андрія Перова. Цей відвід заявив адвокат Петро Бойко.

«У нас давній існує з ним конфлікт і не тільки в мене, а й я знаю, що в більшості моїх колег… Прокурор представляє не власний інтерес, не представляє інтереси приватні, а представляє і діє від імені держави. Я як адвокат і мої колеги, і обвинувачені вправі розраховувати на те, що прокурор буде об’єктивним, неупередженим… До таких елементів, як упередженість, відноситься неприязнь прокурора до підсудного або інших учасників процесу. Прокурор Перов дозволяв собі поза процесом говорити Переломі, що «таких, як Ви, я ненавиджу, Ваше місце в тюрмі». Ця упередженість проявилася 6 грудня 2017 року… коли суддя відмовила в клопотанні прокурора, не дослухавши, почувши тільки перші слова про відмову, він крутнувся скочив і … так дверми, що аж посипалася штукатурка. Про це було написано і в пресі… Ми доставили йому не тільки негативні переживання, а й негативні наслідки», – повідомив Бойко.

За скаргою Бойка Кваліфікаційно дисциплінарна комісія прокурорів ухвалила притягнути прокурора Перова до дисциплінарної відповідальності і застосувати стягнення у вигляді догани. Перов оскаржував рішення КДКП, але 21 червня 2018 року Верховний суд у позові відмовив, погодившись, що дії Перова є грубим порушенням Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів. Прокурор подав касаційну скаргу на це рішення.

Перов та інший прокурор Роман Симків щодо відводу заперечували. Причому Симків пояснював заявлений відвід саме професійними якостями колеги і бажанням захисту вивести сильного прокурора з процесу: «Якщо буде задоволено це відвід, звичайно буде складно підтримувати обвинувачення, оскільки Перов був прокурором у справі з самого початку, досконало знає всі томи. Саме це, я впевнений, є справжньою підставою для його відводу».

Прокурор Перов назвав заяви про неприязне ставлення до Переломи чи будь-кого іншого з учасників справи надуманими і непідтвердженими.

«Залишення залу судового засідання без будь-яких з мого боку дій і висловлювань… Щоб було зрозуміло, я мовчки вийшов з залу судового засідання… не може свідчити про моє упереджене ставлення», – сказав Перов.

Нагадаємо, що 1 серпня Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Шевченківського суду про повернення обвинувального акту і ухвалив призначити справу до розгляду в суді першої інстанції.

***

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *