Суд залишив під арештом речі і документи з кабінету Пімахової

Апеляційний суд 20 березня відмовив адвокату заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової у скасуванні арешту майна, вилученого з її кабінету та приймальної.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Це майно вилучено при обшуку 24 січня цього року. Арешт накладено ухвалою Солом’янського суду Києва від 1 лютого 2018 року.

Апеляційну скаргу подав адвокат Пімахової – Роман Александрук.

На його думку, клопотання про арешт майна подавала неуповноважена особа. Захисник вважає, що оскільки Пімахова не є підозрюваною у кримінальному провадженні, то клопотання мав подавати прокурор, а не детектив за погодження із прокурором. Крім того, суд несвоєчасно розглянув клопотання (не вклався у 72 години). Також, за його словами, необгрунтовано, що вилучені речі і документи мають доказове значення.

«Копія паспорту, моя автобіографія, карточки, документи, документи з моїх рахунків, які я в банку… зарплатна карточка, інших я не маю. Ці документи не мають ніякого відношення до речей і документів, на який дано дозвіл ухвалою суду», – заявила Діна Пімахова.

Також вона повідомила, що детективи вилучили інформацію із жорсткого диску її комп’ютера.

Прокурор Олексій Колотило щодо скасування арешту заперечував. Він спростовував доводи адвоката. Зокрема, наголосив, що постановою детектива речі і документи визнані речовими доказами і це послужило підставою їх арешту судом.

У публічному доступі реєстру текст ухвали про арешт приховано. Але, зі слів прокурора, у списку речей і документів 195 найменувань. Водночас у реєстрі опублікована інша ухвала, де дається перелік 79 найменувань. Це листи ДМС, накази, копії різних документів та ін.

За версією НАБУ, Діна Пімахова на посаді першого заступника голови Державної міграційної служби, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час особами, розробила злочинну схему, яка полягає в отриманні за винагороду іноземцями та особами без громадянства посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні, а також незаконну видачу їм паспортів громадян України та паспортів для виїзду за кордон.

29 листопада 2017 року агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

У ГПУ відкрили справу за фактом провокування і підбурювання Пімахової співробітниками НАБУ до отримання $30 тис. хабара.

У НАБУ стверджують, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Печерський суд уже дав слідчим ГПУ доступ до інформації з мобільних номерів осіб, задіяних у спецоперації щодо Пімахової. В їх числі – керівник другого підрозділу детективів НАБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *