Суд залишив Розенблата без обов’язків, але продовжив їх Полякову

Солом’янський суд у «бурштиновій справі» не продовжив строк дії обов’язків нардепу Бориславу Розенблату, але продовжив Максиму Полякову.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду.

Йшлося про такі обов’язки, як прибувати до детектива, прокурора або суду за першою їх вимогою, повідомляти про зміну свого місця проживання, роботи, утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними.

У випадку з Розенблатом прокурор стверджував, що він може виїхати до Німеччини. Зокрема, вказував, що одразу після голосування у парламенті 11.07.2017 про надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності Розенблат надзвичайно оперативно вжив заходів до відчуження належного йому майна, побоюючись конфіскації. Також, за інформацією САП, у Розенблата є право проживання на території Федеративної Республіки Німеччина, а 19.10.2017 підозрюваний з використанням дипломатичного паспорту, отриманого для службової поїздки в Ізраїль, намагався вилетіти до ФРН. 

Однак суд вирішив, що в засіданні вказані факти не були доведені, а сторона захисту заперечувала наявність права проживання на території ФРН.

Суд зазначив, що загроза втечі не випливає з простої можливості перетнути кордон держави. Для того, щоб ця обставина мала реальний характер потрібно доказувати наявність інших обставин, а саме: характеристики особи, її моральний образ, місце проживання, професію, прибуток, сімейні зв’язки, будь-які зв’язки з іншою країною або наявність зв’язків в іншому місці. Як вважає суд, такі обставини в засіданні щодо Розенблата доведені не були.

Крім того, суд зіслався на практику ЄСПЛ щодо зменшення з часом ступеню ризиків. Як відомо, 15 лютого 2018 року НАБУ закінчило розслідування і відкрило матеріали стороні захисту.

Щодо Розенблата діє запобіжний захід у вигляді застави. Такий вид запобіжного заходу не має строку дії і є чинним як на стадії досудового розслідування, так і на стадії судового розгляду.

Адвокат Розенблата просив зменшити розмір застави з 7 млн до 2 млн грн. Однак суд відмовився розглядати клопотання в даному засіданні. Відомо, що захисники вже подали окреме клопотання про зміну запобіжноого заходу, але суд його ще не розглянув. 

У випадку з Поляковим суд продовжив на два місяці строк дії обов’язків, покладених на нього при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави, а саме прибувати до детектива, прокурора або суду за першою їх вимогою, повідомляти про зміну свого місця проживання, роботи, утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними. Повний текст ухвали щодо Полякова в реєстрі поки не оприлюднено. Також продовжено обов’язки його парламентській помічниці Тетяні Любонько.

Рішення щодо Розенблата ухвалила суддя Ганна Сергієнко, а щодо Полякова і Любонько – Вадим Сенін.

Як відомо, по закінченню розслідування «бурштинової справи» НАБУ зареєструвало окреме кримінальне провадження за фактом можливого незаконного збагачення і недостовірного декларування в діях Максима Полякова. Детективів зацікавило придбання сестрою нардепа квартири, в якій оселився сам Полякова, а також його закордонні поїздки.< Нагадаємо, що 1 червня закінчився строк ознайомлення з матеріалами так званої «бурштинової справи» для підозрюваних та їх адвокатів. Незабаром справу мають передати до суду.

У справі шість підозрюваних, серед яких нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.

Агент НАБУ Катерина, видаючи себе за представника іноземної компанії, начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні. Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.

19 червня 2017 року в ресторані в присутності Борислава Розенблата затримали його охоронця із сумкою, де нібито був черговий транш у сумі $200 тис. переданий агентом НАБУ. Полякову інкримінується отримання через свою помічницю $7500.

У березні 2018 року ДПІ Шевченківського району Києва за рішенням суду відкрила справу про фіктивне підприємництво і підробку документів, в рамках якої перевіряється дільність агента НАБУ Катерини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *