Суд зобов’язав розслідувати справу проти замдиректора «Бурштину України», раніше закриту НАБУ

Київський апеляційний суд скасував постанову детектива НАБУ про закриття кримінального провадження.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Матеріали справи мають повернути до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для організації подальшого досудового розслідування.

27 липня 2018 року постановою детектива Борисенка О.В. справу за фактом неподання декларації заступником генерального директора ДП «Бурштин України» закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Посадовець дав показання, що він намагався подати декларацію до НАЗК, проте з технічних причин не зміг зробити це вчасно.

Рішення про закриття справи оскаржила третя особа, яка вважає, що детектив не дослідив обставини справи, не перевірив показання замдиректора «Бурштину України», зокрема не отримав відповідну інформацію з НАЗК, яка б могла їх спростувати.

7 вересня 2018 Солом’янський райсуд Києва у задоволенні скарги відмовив.

Однак апеляційний суд зазначив, що детектив дійшов висновку про відсутність складу злочину фактично лише на підставі показань самого посадовця і не перевірив інформацію про некоректну роботу реєстру декларацій. Із постанови детектива також незрозуміло, чи зобов’язаний був заступник генерального директора ДП «Бурштин України» подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Відтак суд визнав постанову детектива передчасною.

За даними реєстру НАЗК, заступником директора «Бурштину України» є Сергій Мартинюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *