У справі екс-слідчого ГПУ Суса зачитали обвинувальний акт

Подільський суд Києва 18 липня заслухав обвинувальний акт у справі екс-слідчого Генпрокуратури Дмитра Суса.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Сус та його адвокат Дмитро Дмитренко погодились на оголошення короткого викладу. Обвинувальний акт зачитував прокурор антикорупційної прокуратури Олег Макар.

В обвинувальному акті йдеться, що п’ятим слідчим відділом з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ розслідувалась справа щодо нелегального грального бізнесу.

16.01.2016 в період з 1.00 до 9.35 під час обшуку в ресторані «Царь» та готелі «Дружба» Сус відшукав та вилучив 9 025 доларів, 54 878 грн і 137 782 грн. У подальшому вказані грошові кошти колишній слідчий начебто не облікував і привласнив.

Прокурор САП зачитує обвинувачення

Також, за версією НАБУ, Сусом привласнено 8 600 грн., які вилучено 20.01.2016 за результатами обшуку по вул. Володимирська.

15.04.2016 під час обшуку в ресторані по вул. Набережно-Печерська дорога,5 Сус начебто заволодів накопичувачем на жорстких магнітних дисках і відеореєстратором, який пізніше використовував у себе в кабінеті.

Приблизно 20.02.2016 слідчими ГПУ, серед яких був Сус, проведено обшук у Білій Церкві, де вилучено гральні автомати, меблі та інші речі за місцем знаходження нелегального грального закладу. Будь-які відомості про обшуки у матеріалах справи, в рамках якої велися слідчі дії, відсутні.

30.10.2016 у м. Києві за посередництвом невстановленої фізичної особи Сус за 10 тис. доларів нібито продав гральні автомати, столи для покеру і рулеток, барні стільці, металеву статую жінки та інші речі, раніше вилучені на обшуках в Білій Церкві.

Справу передано до Головного слідчого управління ДФС без речових доказів.

Сусу інкримінується розтрата речових доказів на суму майже 814 тис. грн.

Водночас потерпілих у справі немає і цивільний позов ніким не заявлявся.

Крім того, Суса звинувачують у недостовірному декларуванні, бо він не повідомив про користування у 2015 році автомобілем Audi Q7. Власницею була записана його бабуся 1930 року народження. Середня ринкова вартість машини на час подання декларації становила 1,2 млн грн, а на час придбання в січні 2015 – 864 тис. грн.

Сус з адвокатом

Обвинувачений своєї вини не визнав. За його словами, із обвинувального акту йому незрозуміло, в який спосіб він вчиняв інкриміновані йому правопорушення. Суддя відповів, що це буде встановлено в ході розгляду справи. Дмитро Сус підтвердив, що готовий давати показання суду, але хоче зробити це в кінці.

Також, відповідаючи на запитання суду, він розповів, що зараз офіційно не працює, одружений і має на утриманні малолітню дитину.

До наступного засідання, яке заплановане на вересень, прокурор має підготувати список доказів і суд затвердить порядок їх дослідження. Після прокурора список своїх доказів подасть захист.

За попередньою інформацією, у сторони обвинувачення близько 20 томів письмових доказів і 21 свідок. Прокурор хоче спочатку дослідити письмові докази, потім допитати свідків, а в кінці допитати обвинуваченого.

Адвокат запропонував спочатку допитати свідків, про ризик впливу на яких постійно говорить сторона обвинувачення. Суддя запропонував прокурору обдумати пропозицію захисту. Водночас суд зауважив, що кожна сторона має право подавати докази у такому порядку, як їй зручно.

Крім того, суд задовольнив клопотання прокурора і продовжив Сусу обов’язки ще на два місяці.

Обвинувачений заперечував і переконував, що це не потрібно.

«Провадження розслідується майже два роки… У клопотанні немає жодного слова, чому я маю триматися міста Хмельницького і Хмельницької області, чого я не можу їздити по Україні. За два роки чи за рік… можна було вже передомовлятися з будь-ким… Мене затримали в аеропорту, ми з сім’єю виїжджали на курорт (до Туреччини – ред.). Прошу не обмежувати мене Хмельницьким і Хмельницькою областю. Щоб санаторій якийсь чи на море, щоб мати можливість з сім’єю поїхати. Я офіційно не працюю. Але понад півроку з Києва вожу побутову техніку, будівельні матеріали. Прокурор знає, він слідкує за моєю Фейсбук-сторінкою. Приїжджав до прокурора і детектива, в один день накопичував замовлення, все за один день зробити, щоб мати якісь кошти на прожиття» – сказав Сус.

Крім того, він попросив у другій половині серпня дозволити йому виїхати з сім’єю на відпочинок до Туреччини. Зі слів Суса, вони з адвокатом вже подавали таке клопотання до Солом’янського суду, але розгляд призначили одночасно із підготовчим засіданням у Подільському суді, тому його прийшлось відкликати. «Ми би хотіли в Турцію», – підкреслив він.

У підсумку суд продовжив раніше встановлені обов’язки – без дозволу прокурора та суду не відлучатися з м. Хмельницького та Хмельницької області, окрім виїзду у м. Київ для навчання, повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи, здати паспорт та інші документи для виїзду за кордон. Ці обов’язки поклали на Суса після внесення 1,2 млн грн застави.

До 13 квітня 2017 Дмитро Сус працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики. Раніше був заступником начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *