У справі Мартиненка долучили 90 томів письмових доказів

Шевченківський суд Києва 12 листопада долучив 90 томів доказів сторони обвинувачення у справі щодо можливого заволодіння коштами держпідприємств «Енергоатом» і «СхідГЗК», де одним із обвинувачених є колишній нардеп Микола Мартиненко.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

12 листопада прокурори встигли передати суду 90 томів із 207. Згідно з раніше встановленим порядком, спочатку суд долучає докази, а досліджувати їх будуть пізніше.

Йдеться про відповіді правоохоронних органів Австрії, Швейцарії та Чехії в рамках запитів про міжнародну правову допомогу, розкриття банківської таємниці і фінансово-господарську документацію підприємств.

Як стверджує прокуратура, долучені документи доводять, що Мартиненко був бенефіціаром компаній, які отримували кошти від «Енергоатому» і «СхідГЗК». Також є дані, що пізніше кошти з рахунків цих компаній витрачалися в інтересах Мартиненка і його оточення.

Захист не заперечував з приводу долучення цих доказів, за винятком одного тому, який включав протоколи допиту свідків на стадії досудового слідства.

«Ми не будемо їх використовувати як докази, але вони підтверджують факт відкриття цих показань стороні захисту та адреси в подальшому для зручності виклику цих свідків», – пояснював прокурор Роман Симків.

Але суд відмовився долучати протоколи, зазначивши, що закон вимагає, щоб суд допитував свідків безпосередньо.

Наступне засідання призначено на 19 листопада на 9.00. Справу розглядає колегія у складі суддів Лідії Щебуняєвої, Олени Мєлєшак і Володимира Бугіля.

***

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6,4 млн євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *