Верховний суд дозволив оскаржити угоду з прокурором у “газовій справі”

Верховний суд скасував ухвалу Апеляційного суду Львівської області про повернення апеляційної скарги на вирок суду, яким затверджено угоду прокурора з одним із фігурантів «газової справи».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову суду від 21 червня.

У серпні 2016-го Шевченківський райсуд Львова виніс вирок брокеру ПП «Колорит» Ігорю Копчуку.

За матеріалами справи, Копчук як виконавець у складі злочинної організації формально представляв інтереси продавців природного газу, видобутого ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Карпатнадраінвест» за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Украгазвидобування», під час продажу на товарній біржі «Львівська універсальна» за істотно нижчими від ринкової цінами підконтрольним злочинній організації підприємствам.

З січня 2013 року по січень 2016 року члени злочинної організації заволоділи коштами ПАТ «Укргазвидобування» в розмірі 1,6 млрд грн., що отримані від реалізації природного газу, видобутого за договорами спільної діяльності. Керівником цієї злочинної організації слідство вважає нардепа Олександра Онищенка.

Обвинувачений Копчук уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. За це суд призначив йому 6800 грн штрафу, заборонив певний обіймати деякі посади і дав 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік.

На цей вирок було подано скаргу, але апеляційний суд її повернув. Вирок оскаржив адвокат екс-директора ТОВ «Надра Геоцентр», чиє прізвище в обвинувальному акті зазначено як співучасника в інкримінованих злочинах, також у вироку є посилання на фірму «Надра Геоцентр» як інструмент злочинної діяльності. 

Адвокат вказував, що кримінальне провадження стосовно екс-директора ТОВ «Надра Геоцентр» виділене в окреме провадження, та перебуває на стадії досудового розслідування. Однак затвердження вищезгаданої угоди про визнання винуватості може створити преюдицію для подальшого визнання вини його клієнта.

Апеляційний суд скаргу повернув, оскільки у вироку немає посилання на прізвище, ім’я, по-батькові особи, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, і не зазначено, що ця особа діяла у групі з Копчуком.

Але Верховний суд звернув увагу, що хоча у вироку не згадується ім’я особи як учасника злочинної організації, разом з тим, у  формулюванні обвинувачення, визнаного судом доведеним, йдеться про незаконну діяльність ТОВ «Надра Геоцентр», керівником якого була саме ця особа. Тому рішення апеляції, що адвокат не мав права подавати апеляційну скаргу, суд визнав передчасним. Відтак Верховний суд скасував ухвалу про повернення скарги і призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

З 2013 до початку 2016-го директором компанії «Надра Геоцентр» був Сергій Свіченко.

18 грудня 2017-го Солом’янський суд Києва дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Олександра Онищенка і ще п’яти фігурантів «газової справи», серед яких матір біглого нардепа Інеса Кадирова, а також Сергій Свіченко.

Водночас відомо, що більше року суд не може провести підготовче засідання у справі інших восьми обвинувачених, яких Національне антикорупційне бюро вважає учасниками злочинної організації Онищенка. 26 червня засідання не відбулося у зв’язку з відпусткою судді з колегії. Раніше, у травні суд не провів засідання, оскільки одна з обвинувачених не мала захисника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *