Виправдувальний вирок сбушнику скасували через відсутність записів судового засідання

Апеляційний суд Дніпропетровської області скасував вирок щодо колишнього слідчого СБУ, виправданого від звинувачень у вимаганні хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 20 червня.

Йдеться про вирок суду, яким у квітні цього року був виправданий екс-слідчий в особливо важливих справах 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області.

За винагороду він начебто обіцяв  вплинути на свого колегу щодо непритягнення особи до кримінальної відповідальності і повернення майна у справі про незаконний перетин державного кордону.

Суд визнав недопустимими всі докази у справі, здобуті військовою прокуратурою, оскільки всі слідчі дії виходили за межі її повноважень, і злочин також визнав недоведеним.

Суд вказав, що військова прокуратура не мала права розслідувати справу, оскільки розмір хабара становив 30 тис. доларів і на момент внесення відомостей до ЄРДР 31.12.2015 перевищував 500 розмірів мінімальної заробітної плати. А тому ця справа була підслідна НАБУ.

Скарги на вирок подала військова прокуратура і адвокат обвинуваченого.

Прокурор вважає, що розслідування здійснювалося із дотриманням підслідності, відповідно до перехідних положень КПК. На його думку, суд безпідставно, відкидаючи докази обвинувачення, отримані під час досудового розслідування, через призму нібито порушення підслідності, проявив упередженість та дійшов хибного висновку про відсутність інших доказів вини.

Адвокат просив доповнити мотивувальну частину вироку посиланням на інші підстави недопустимості доказів.

Однак апеляційний суд не зміг провести перевірку достовірності ходу судового провадження в першій інстанції. При відтворенні запису судових засідань встановлено, що в матеріалах справи є 12 компакт-дисків у конвертах без відповідного маркування, що унеможливлює впорядковано перевірити їх наявність і відповідність датам судових засідань. Один диск взагалі виявився з іншої справи. На більшості дисків технічний запис судових засідань проведений неякісно, що унеможливлює їх прослуховування. Запис на одному з дисків не відповідає інформації з журналу судового засідання за цю дату. У журналі зазначено, що письмові докази досліджувалися всього 6 хвилин, що, як вважає суд, не може відповідати дійсності і ставить під сумнів дослідження письмових доказів належним чином. Звукозаписи чотирьох судових засідань на долучених дисках взагалі не виявлено.

Відсутність журналу судового засідання або технічного носія інформації, на якому зафіксовано судове провадження в суді першої інстанції, є істотним порушенням і безумовною підставою для скасування вироку і призначення нового розгляду у суді першої інстанції.

Колегія апеляційного суду зазначила, що не входить в обговорення апеляційних скарг прокурора і захисту і вважає, що їх суд має перевірити при новому розгляді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *