Суд виправдав лікарку, яка отримувала благодійну допомогу від пацієнтів

Суд виправдав завідуючу поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни» та двох пацієнтів закладу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 25 лютого.

Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. На лікаря заявив пацієнт закладу.

Обвинувачення за ч.3 ст.368 КК було висунуто лікарці і двом пацієнтам за ч.2 ст.369 КК.

У суді жінка вину не визнавала і стверджувала, що як голова комісії не могла самостійно вирішувати такі питання, оскільки їх вирішувала комісія. Гроші, за її словами, були благодійною допомогою.  Жінка скаржилась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію. Прямої заборони на отримання грошових коштів та матеріальних цінностей працівниками госпіталю до 18.03.2014 року не було.

Свідки повідомляли, що комісія підпорядковується голові тільки в організаційному плані, однак не при прийнятті рішення і кожен з них самостійно відповідає за поставлений діагноз.

Бухгалтер закладу розповіла, що до 2014 року не було нормативно-правового акту, який би регулював порядок внесення благодійних внесків і працівники могли прийняти кошти від благодійників і самі написати заяву на придбання матеріалів для ремонту.

Суд вирішив, що обвинувачена не була службовою особою, у неї не було організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. Посада голови лікарсько-консультаційної комісії не є професією чи посадою, а є позаштатною одиницею, посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою самої обвинуваченої а не нормативно-обов’язковим документом, за виконання функції голови ЛКК не передбачено жодних матеріальних заохочень, а за невиконання – стягнень.

Законодавством України не надано самостійних одноособових повноважень голові лікарсько-консультаційної комісії щодо вирішення питання про оформлення та направлення документів хворих на  медико-соціально-експертну комісію. Натомість, визначено, що такі рішення можуть бути прийняті комісією ЛКК в цілому.

Як вбачається із показань свідків-членів комісії,  обвинувачена до них не зверталась та не віддавала їм жодних вказівок.

Щодо обвинувачених пацієнтів, то на стадії досудового розслідування вони дали показання про вимагання в них хабара.

Але в суді вину не визнали. Один із них відмовився свідчити. А інший пояснив, що неодноразово лікувався у госпіталі, а гроші надав як благодійний внесок, а не хабар.

Показання обвинувачених суд визнав достовірними і такими, що узгоджуються з вимогами закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Суд виніс виправдувальний вирок за відсутністю в діях осіб складу злочину.

Також суд звернув увагу, що пацієнт-заявник неодноразово притягався до кримінальної відповідальності, що може свідчити про його залежність від правоохоронних органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *